Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vlastni_odvozene_dilo

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

vlastni_odvozene_dilo [04. November 2018(10:28:45)] (aktuální)
Singularis vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Vlastní odvozené dílo ======
 +Pokud vaše použití částí seriálu Ester Krejčí chráněných autorským právem splňuje zákonné podmínky pro některou z~výjimek z~autorského práva, můžete dané části použít na základě zákonné licence a~licencí CC BY-SA se nemusíte zabývat. To platí zejména tehdy, když na seriál vytvoříte recenzi (počítá se i~videorecenze,​ takže pokud knihu např. ukážete na YouTube a~řeknete o~ní pár hodnotících slov, nemusíte ke svému videu už žádný dodatečný text připojovat),​ případně u~některých druhů parodií a karikatur.
 +
 +Pokud vaše použití nespadá do okruhu zákonných licencí nebo je nechcete použít, zkontrolujte prosím, zda ve vašem díle nepoužíváte kromě seriálu Ester Krejčí ještě výtvory jiných autorů, které jsou chráněné autorským právem a~nejsou dostupné pod některou z~kompatibilních veřejných licencí, např. postavy z~Harryho Pottera. Pokud se ve vašem díle něco takového nachází, přejděte na variantu [[Nevlastní odvozené dílo]].
 +
 +V~ostatních případech připojte k~dílu jeden z~těchto textů:
 +
 +Minimálně:​
 +<WRAP center round box 80%>
 +Založeno na "Ester Krejčí"​ od "​Singularis"​ / CC BY-SA 3.0 CZ. Upravil**a [vaše jméno či pseudonym]** / podléhá CC BY-SA 3.0 CZ.
 +</​WRAP>​
 +
 +Optimálně:​
 +<WRAP center round box 80%>
 +Toto dílo "​**[název vašeho díla]**",​ jehož autorem je "​**[vaše jméno či pseudonym]**",​ je založeno na díle "Ester Krejčí"​ jehož autorem je "​Singularis",​ podle licence Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko <​nowiki>​‹https://​creativecommons.org/​licenses/​by-sa/​3.0/​cz›</​nowiki>​. Změny podléhají téže licenci.
 +</​WRAP>​
 +===== Vaše jméno či pseudonym =====
 +Nejsnažší a~nejméně problémovou volbou je //uvést vaše uživatelské jméno (nick)// na fóru, sociální síti či jiném webu, kde dílo budete šířit. V~takovém připadě doporučuji uvést i~označení webu, např "​Singularis"​ z~"​Wikipedie"​. Raději se nespoléhejte na jeho automatické vložení ze strany webu; jednak to není úplně spolehlivé (znám literární server, který díla jednou za čas anonymizuje) a~jednak není jisté, jakou právní váhu takový údaj má. Při publikování na internetu není nutné uvádět vaše skutečné celé jméno, ale je to také jedna z~možností.
 +
 +Zatímco název vašeho vlastního díla můžete vynechat, pokud nechcete, aby ho na vás navazující lidé uváděli, vaše jméno či pseudonym je velmi důležitý,​ a~to jednak z~právních důvodů (není-li dílo podepsané, není jasné kdo vydává k~dílu licenci, a~čího obsahu se tedy licence týká) a~jednak pomůže proti podvodníkům,​ kteří by si chtěli autorství vašeho díla přivlastnit. Ačkoliv anonymita vás může ochránit před obviněním či žalobou ze strany takového podvodníka,​ neochrání autory, kteří by na vaše dílo navázali. Neuvedení vašeho autorství by výrazně zvýšilo podezřelost vašeho díla (nejčastějším důvodem k~anonymitě je strach, že jste provedli/y něco nekalého a~bojíte se postihu) a~sníží ochotu druhých vaše dílo číst, šířit a~vydělávat na něm.
 +
 +
 +----
 +Zpět na [[Jak správně navazovat na seriál Ester Krejčí]].
  
vlastni_odvozene_dilo.txt · Poslední úprava: 04. November 2018(10:28:45) autor: Singularis