Anthony DeMartino

 • na Daria Wiki
 • Anthony DeMartino vyučuje dějepis a bývá přitom extrémně vystresovaný chabými výkony svých studentů; bývá ještě vystresovanější než Jake Morgendorffer a podobně jako on prožil nešťastné dětství v péči nepečujících rodičů (často ho nechávali u sousedů a to byli divní lidé).

  O svých studentech má mínění, že je to parta povalečů a imbecilních idiotů, což mu zvlášť KevinBrittany svými akademickými výkony úspěšně potvrzují.

  Je znám zvláštním zlozvykem, že na každé páté slovo dá důraz, přičemž mu pravé oko trochu povyleze z důlku. Je náchylný k závislosti na hazardních hrách, takže je chudý a z jeho učitelské mzdy mu sotva zbývá na jídlo. (V epizodě S04E09 Mart of Darkness se dokonce z hladu vydal „vyžrat“ stánek se sýrovými tyčinkami.)

  • (Kevinovi a Brittany:) Rád vás oba vidím tak podnikavé. Mohl bych pronést banální poznámku o tom, že byste měli být ve školní práci stejně podnikaví jako ve své nynější snaze získat finance pro nové místo k flákání. Ale jsem typ člověka, který si libuje v banálních poznámkách? (Z S01E04 Kavárenské nepokoje.)
  • Tak, Kevine, domníváš se, že si ten atrofovaný mrňavoučký shluk buněk, kterému říkáš mozek, dokáže zapamatovat ty komplikované příkazy, co jsem ti dal? (Z S02E02 Lovkyně Daria.)
  • (Vysvětluje, proč si na loňské prodejní akci naládoval zbylými koblihami kufr od auta:) Slečno Liová, už tehdy jsem vám vysvětloval, že jsem se jenom snažil přežít po tom, co se snížil můj rozpočet na jídlo. Tím, že se můj plat přiblížil platu leštiče bot! A teď mi uhněte. Chci chipsy a omáčku! (Z S04E09 Mart of Darkness.)