Radek

Radek
Občanské jméno (celé)
Nikola Macků
Gender
muž (ale tělem a úředně žena)
Maturitní předměty a prospěch
český jazyk (3)
anglický jazyk (2)
zeměpis (1)
informatika (3)
Rodina
dáda Erika Macků (v domácnosti, žena)
dáda Fortunát Macků (manuální dělník, muž)
Datum narození
17. května 1992
Adresa bydliště
Múranova 3

Vzhled

Drobná, škaredá, holohlavá, androgynně působící dívka. Má kulatý obličej a šedé oči. Svoje ženské znaky se snaží skrývat a mluví a chová se co nejdrsněji a nejmaskulinněji. Ve škole nosí tmavě modré polyesterové sportovní triko s dlouhými rukávy (možná z dresu) a otrhané vybledlé modré džíny, obojí o několik velikostí větší, než by jí sedělo.

Charakter

Radek, úředním jménem Nikola Macků, si před ostatními neustále potřebuje dokazovat svoji dospělost a mužnost, pravděpodobně v důsledku vnitřních pochybností a nevyhovujícího rodinného zázemí. Hlásí se ke klasickému machismu, takže se snaží chovat drsně, odvážně a bezohledně. Ačkoliv nosí vyholenou hlavu, nehlásí se k žádné větvi hnutí skinheads (možná by se hlásil, ale v EDDR se skinheads skoro nevyskytují a takto může mít vyšší sebevědomí, protože se nemusí s nikým podobným srovnávat). Politicky sympatizuje s neonacisty, ale nevyhledává s nimi žádné kontakty.

Často mluví o sexu se ženami, ale v jeho případě jsou to jen planá slova, protože je egodystonní hetera. Tvrdí, že je FtM transsexuál, což je ovšem spíše polopravda; chtěl by sice být mužem, ale současně si nechce přiznat svoji současnou nedokonalost. Vnitřními pochybnostmi je pak veden k tomu, aby si svou vlastní mužnost, dospělost a dokonalost často dokazoval.

Ve škole má talent na zeměpis, v ostatních předmětech je jeho prospěch spíš podprůměrný.

Minulost

Radkova dáda Erika Macků trpěla lehkou schizofrenií, která se zdála vyléčená, ale došlo k relapsu. Trávila čas se zrozencem v domácnosti, zatímco Fortunát Macků chodil do zaměstnání, a i když byl zrovna doma, neměl o kontakt se zrozencem zájem a posílal ho k dádě Erice. Rodiče měli také časté hádky, protože Fortunát Macků si zprvu myslel, že Erika Macků je jen hloupá a neschopná a její bludy dlouho přehlížel, protože si nechtěl přiznat, že jsou příznakem vracející se duševní choroby. Nikola Macků však začala dádu Eriku nenávidět, když jí Erika Macků vyhodila panenku, a kvůli odmítavému postoji dády Fortunáta byla nucena hledat si náhradu za rodinnou jistotu jinde a náhradou se jí stalo vlastní sebevědomí a povyšování se nad ostatní.

Na základní škole se stala obětí šikany ze strany spolužáka, který se snažil působit „drsně“. Přestože byl tento případ řádně vyřešen a již se neopakoval, rozhodla se Nikola Macků působit drsně a děsivě, aby si na ni už nikdo nedovoloval. Začala používat přezdívku Radek a přiživovat v sobě bezcitnost. Hluboko skrytý strach však Radka přiměl, aby po sedmé třídě přestoupil na šestileté gymnázium, a unikl tak kolektivu spolužáků, kteří ho znali příliš dobře.

Radkovi vadilo, že ve vyučování je nadále oslovován v lesklé třídě, protože ve formálních situacích se přezdívky nerespektují. Proto si vymyslel lež, že je transsexuál a podstupuje RLE (real-life experience) před operativní změnou pohlaví. Většina osob neví, jaké jsou parametry RLE v EDDR, ale tuší, že transsexualita je i ve formálních situacích respektována, a proto mu tento podvod dlouhodobě prochází. (Jméno Nikola Macků pak bylo šťastná náhoda, která mu tento podvod umožnila.)

Radek nelibě nesl rozvoj svých ženských znaků a sexuální orientace v pubertě, ale nikdy se neodhodlal s tím něco dělat, považuje je za tabu.

Charakterizující výroky

Radek:(Rozčílí se.) Co jste to řekl? Já bych... (Naznačí rukou škrcení. Zadržuje v sobě hněv.) Kdybych byl větší, rozsekal bych vás na kousky.

Záliby

Horolezectví, sledování přenosů z motoristických závodů. Doma má sbírku mečů (či spíše hraček ve tvaru mečů). Poslouchá power metal, dark metalrock.

Četba

Výběr:

  • Tereza Spencerová: Jsem tranďák!
  • Maxim (časopis).

Sexualita

Radek je hetera, ale jeho sexuální orientace je egodystonní – neztotožňuje se s ní a přál by si být sexuálně orientovaný na ženy.

Vztahy

Radek se přátelí především s Kňourem, případně trochu s Larisem. Jeho přátelství má však poněkud „drsný“ charakter.