Lžícovská narkomanie

Lžícovská narkomanie
Scénář
Hudba k titulkům
Atomic Kitten: (I Wanna Be) Like Other Girls (text)
Označení
Datum událostí
prosinec 2009
Datum vydání pracovní verze
18. července 2013

Lžícovská narkomanie původně vznikla jako speciální epizoda seriálu Ester Krejčí. Protože však nedosahuje délky a kvality ostatních epizod, ze seriálu jsem ji vyřadil/a. Pojednává o rande šedých hochů a Jany Zlomilové v prosinci 2009.

Shrnutí epizody

Toto byla speciální epizoda o vztazích mezi Janou Zlomilovou a šedými hochy. Šedí hoši se domluvili, že půjdou „sbalit“ dívku. Jana Zlomilová zatím dala svému příteli Vlastě Novotné opsat domácí úkol. S šedými hochy se domluvila, že po vyučování ji vezmou do cukrárny.

Během cesty vlakem začala Jana Zlomilová šedé hochy poznávat a byla z nich zklamaná. Každý z nich se chtěl chovat co nejvíc jako ostatní a dohromady se chovali značně hloupě. Ve Lžícově pod Černými horami s ní zašli do cukrárny Maria Farada, která však de facto nefungovala a nic jí tam nekoupili. Zklamaná Jana Zlomilová se s nimi rozloučila a oni se dohodli, že další den budou v „balení“ dívek pokračovat.

Explikace názvu

Šedí hoši vyložili ospalost Maria Farada jako důsledek narkomanie. Jeho cukrárna se nachází ve Lžícově pod Černými horami.

Postřehy a zajímavosti

  • Marius Farad byl předsedou recesistické Absurdní strany, což však není v epizodě zmíněno.

Ukázka

Oddíl velkoprostorového osobního vagonu stojícího vlaku. Přijdou šedí hoši a Jana Zlomilová, všichni v šedých zimních bundách či kabátech. Jana Zlomilová a Patrik Kulda si sednou vedle sebe. Pavel Lexa a Petr Rohlík se posadí naproti nim. Vlak se pomalu rozjíždí, za oknem je vidět zasněžená zimní krajina.
Jana Zlomilová:Tak mi o sobě něco povězte.
Patrik Kulda:Dobře. Je mi šestnáct let, jmenuji se Patrik Kulda a jsem úplně normální hoch. Dělám to, co všichni ostatní, a říkám to, co ostatní.
Petr Rohlík:To my všichni, zvlášť já. Chováme se jako ostatní, myslíme jako ostatní, ...
Pavel Lexa:Zvracíme to, co ostatní.
Petr Rohlík:To bylo nechutné!
Pavel Lexa:Tedy, jenom když zvrací ostatní, samozřejmě.
Jana Zlomilová:(Zasměje se.) Je s vámi legrace. Posloucháte rádi hudbu?