Jana Zlomilová

Jana Zlomilová
Občanské jméno (celé)
Jana Zlomilová
Gender
žena
Maturitní předměty a prospěch
český jazyk (1)
anglický jazyk (1)
matematika (2)
biologie (1)
Rodina
dáda Petr Zlomil (řidič autobusu, muž)
dáda Eva Zlomilová (v domácnosti, žena)
Datum narození
1. března 1992
Adresa bydliště
Lilianina 13
Oblíbená/é barva/y
není známa

Vzhled

Středně dlouhé černé vlasy, oválný obličej, šedé oči. Celkově není ničím nápadná ani zvláštní. Chodí pečlivě učesaná, ale nenosí žádné módní doplňky.

Ve škole a na veřejnosti nosí šedou angyklos, protože je na ni zvyklá (na Podolí I je to školní uniforma). V zimě si na ni venku obléká šedý ka­bát.

Doma nosí různá (i barevná) trička a má do rů­žo­va vyzdobený pokoj, ale ven chodí v angyklos, snažíc se být nenápadná jako Myší kožíšek z po­hádky Princezna se zlatou hvězdou.

Jana Zlomilová (v kabátě)

Charakter

Na veřejnosti, ve škole a mezi cizími lidmi je Jana Zlomilová opatrná, nesmělá a nenápadná. Snaží se ničím neupoutávat pozornost. Zajímá ji, co si o ní ostatní myslí a snaží se podle toho zařídit. Doma a mezi lidmi, které důvěrně zná, však tak ostýchavá není. Často telefonuje, dopisuje si či chatuje s přáteli z Podolí I, zejména s Vlastou Novotnou. Má dobrou schopnost empatie.

Minulost

Jana Zlomilová je dcera Petra a Evy Zlomilových. Dáda Petr pracuje jako řidič autobusu. Bývá často v práci, a když už se dostane domů, většinu času sleduje televizi (Zlomilovi mají satelitní přijímač). O domácnost se stará dáda Eva. Eva Zlomilová se o svoji dceru stará mnohdy víc, než by si Jana Zlomilová přála. Je však velmi nekonfliktní. Neumí řešit problémy a raději se jim vyhýbá.

Jana Zlomilová navštěvovala sedm let gymnázium Podolí I. Studenti jsou tam vedeni k průměrnosti a stádovitosti. Odlišnosti mezi nimi jsou záměrně potlačovány - jsou povinné školní uniformy (šedá angyklos), naopak zakázány jsou šperky či výrazný make-up, nadprůměrným i podprůměrným či jinak odlišným se spolužáci posmívají. Studenti jsou vedeni k tomu, aby byli „jako ostatní“. Eva Zlomilová s tímto způsobem výchovy souhlasila a utvrzovala Janu Zlomilovou v tom, že je to správné.

Když si na Janu Zlomilovou v septimě zasedla nová vyučující, řešila to dáda Eva. Rozhodně si však nechtěla na vyučující stěžovat, takže raději zařídila, že Jana Zlomilová přešla na sousední gymnázium Podolí II. Na Podolí II je však plně podporován rozvoj individuálních osobností studentů. V nové třídě plné výrazných individualit není Janě Zlomilové zrovna příjemně, ale snaží se zapadnout a neodlišovat se. Paradoxně právě tím se odlišuje, protože nikdo z jejích nových spolužáků se o to nesnaží.

Charakterizující výroky

Jana Zlomilová:(nejistě:) Chtěla jsem se vás zeptat... víte... (Rozpačitě se rozhlédne.)
Moje vinná réva:(Pozvedne obočí.) Na něco intimního?
Jana Zlomilová:Ne. (Uklidní se.) Co budete psát do toho slohu?

Záliby

Poslech populární hudby (vč. videoklipů), telefonování a chatování s přáteli, gymnastika (ale o ní se snaží ve škole nemluvit, protože ostatní spolužáci na gymnastiku nechodí).

Četba

Harry Potter, jinak není známa.

Sexualita

Jana Zlomilová je hetera.

Vztahy

Má dobré přátelské vztahy s Mojí vinnou révou, postupně se poznala i s většinou ostatních dívek ze třídy. Nemá ráda Ester Krejčí. Kňourovi se vyhýbá a nemluví s ním. Má několik přátel na gymnáziu Podolí I, zejména Vlastu Novotnou.