Moje vinná réva

Moje vinná réva
Občanské jméno (celé)
Iris Narcis
Gender
žena
Maturitní předměty a prospěch
český jazyk (2)
anglický jazyk (2)
matematika (2)
chemie (1)
Rodina
dáda Laura Narcis (modelka, žena)
Datum narození
20. září 1991
Adresa bydliště
Halodrebelina 8
Oblíbená/é barva/y
žlutá

Vzhled

Moje vinná réva.

Krátké vlnité světle zrzavé vlasy, kulatý obličej, modré oči. Je spíše nižší postavy. Její tvář působí nevinným, trochu dětským dojmem. Ve škole nosí pestrobarevnou košili a světle šedé džíny.

Charakter

Moje vinná réva je čestná a zásadová. Dělá to, co věří, že je správné, i když to není snadné. Dalším zásadním znakem její osobnosti je altruismus: nezištně pomáhá spolužákům, když to potřebují. Chová se k nim mile, a proto je velmi oblíbená. Je důvěřivá a občas naivní. Není těžké ji oklamat. Je však rozumná a zejména od Ester Krejčí si nechá vysvětlit, jak zkažení ve skutečnosti někteří lidé jsou, i když jí intuice říká něco jiného.

Po většinu času Moje vinná réva myslí na druhé, takže často zapomíná na sebe a své vlastní potřeby.

Minulost

Moje vinná réva, úředním jménem Iris Narcis, žije se svoji dádou Laurou Narcis v panelovém domě v sídlišti Západní Město. Dáda často nebývá doma, takže většinu času bývá Iris Narcis v bytě sama. Její druhá dáda neimigrovala do EDDR, zůstala v České republice a Laura Narcis s ní neudržuje žádné kontakty; pravděpodobně je bezdomovec bez zaměstnání.

Když Iris Narcis nastoupila na gymnázium, snažila se poznat všechny spolužáky a pomáhat jim, když to potřebovali. Někteří jí za nabídnutou pomoc byli vděční, jiní ne, ale brzy se stala nejoblíbenějším studentem ve třídě. Mnoho času věnovala Ester Krejčí, kterou naučila přiměřeně „normální“ způsoby vyjadřování a uvažování, které Ester Krejčí z rodiny chyběly. Stali se z nich nejlepší přátelé. V dalších letech často pobízela Ester Krejčí k činnosti a vedla s ní dialog na různá témata.

Už od začátku Iris Narcis urovnávala různé konflikty. Díky ní drží třída pohromadě, nerozpadla se do malých uzavřených skupin, jako se to u podobných tříd stává, a studenti se příliš nepomlouvají. Nejvýrazněji se důležitost Iris Narcis projevila v dubnu 2010 (v septimě), když byla dva týdny nemocná a ve třídě se zatím rozbujela šikana, žerty a ostrakizace. Když se Iris Narcis vrátila, podařilo se jí situaci urovnat a později naučila Ester Krejčí mediaci konfliktů mezi spolužáky, aby ji mohla zastoupit.

Na začátku oktávy začala Iris Narcis používat svoji přezdívku Moje vinná réva. (Viz Únikový reflex.)

Charakterizující výroky

Moje vinná réva:Ale já budu stát při vás. Ochráním vás. Zajistím, aby vám nikdo neublížil. Věřte mi.

Moje vinná réva:Lidé si musejí pomáhat, jen tak mohou být šťastní.

Záliby

Pomáhat ostatním, jinak nejsou známy.

Četba

  • J. K. Rowling: Harry Potter. (Všechny svazky.)
  • William Golding: Pán much. (Na radu Ester Krejčí.)
  • J. R. R. Tolkien: Pán prstenů. (Všechny svazky.)
  • Jane Austen: Pýcha a předsudek.
  • Jane Austen: Rozum a cit.
  • Jane Austen: Emma.
  • Louisa May Alcott: Malé ženy.

Sexualita

Moje vinná réva je hetera.

Vztahy

Moje vinná réva má přátelské vztahy se všemi spolužáky kromě Radka (odmítá se přátelit s dívkami), Kňoura (v dívkách vidí jen sexuální objekty) a Nikity Krále (opovrhuje mezilidskými vztahy).