Nikita Král

Nikita Král
Občanské jméno (celé)
Nikita Král
Gender
muž
Maturitní předměty a prospěch
český jazyk (1)
matematika (1)
zeměpis (1)
biologie (1)
Datum narození
12. listopadu 1991
Adresa bydliště
Fëanorova 4
Oblíbená/é barva/y
tyrkysová

Vzhled

Štíhlý osmnáctiletý hoch. Nosí šedo-černý pruhovaný svetr a modré džíny. V zimě si na ně venku obleče černou bundu. Do školy si v černém kufříku nosí notebook.

Má krátké vlnité černé vlasy a nosí brýle s tenkými zlatými obroučkami, pod kterými jsou patrné šedé oči.

Charakter

Nikita Král je ze studentů v oktávě B nejméně společenský. Nejen že nevyhledává kontakty se spolužáky, ale většinou je zcela ignoruje, jsou pro něj citově zcela bezvýznamní. Prohlašuje, že nemá rád lidi. Vyhýbá se očnímu kontaktu, i když s někým mluví. O to, co mu chybí na citech k lidem, má vřelejší vztah k rovnicím, programům a podprogramům a dalším neosobním strukturám.

Většinu času tráví programováním na notebooku nebo psaním něčeho do sešitu. Ve volném čase rád cestuje vlaky a tramvajemi. Z oblastí programování, matematiky a informatiky má rozsáhlé mimoškolní znalosti (jeho dáda je matematik). Rovněž se zajímá o fyziku a matematiku.

Nikita Král má Aspergerův syndrom, a ačkoliv není typickým zástupcem lidí s tímto syndromem, vykazuje téměř všechny jeho příznaky. Nezvládá rozeznávat lidi podle obličeje (na čemž se ale podílí spíše jeho špatný zrak); poznává je podle hlasu, oblečení apod. Většinou se chová sebejistě a působí arogantně, i když to tak nemyslí. Nerozumí náznakům v komunikaci a řeči těla. Pravidla všeho druhu bere velmi vážně a striktně je dodržuje, pokud je to možné.

Po spolužácích bezpodmínečně vyžaduje, aby když s ním chtějí mluvit, začali slovy „Dobrý den“.

Charakterizující výroky

Nikita Král:Ne. Nemám rád lidi. Jste člověk, že?
Ester Krejčí:Ano, a vy?
Ester Krejčí:A v jakém smyslu je nemáte rád?
Nikita Král:No, dělají různé věci. Nevím, co od nich očekávat, jak budou reagovat. Navíc člověk je v podstatě systém, na jehož vstupu je potrava a na výstupu výkaly. Nechápu, jak může mít někdo něco takového rád.
Ester Krejčí:A vy myslíte, že lidé nejsou nic víc?
Nikita Král:Někteří ano, třeba Vojtěch Verner. Minulý týden jsme spolu diskutovali, zda vypařování černých děr souvisí s Heisenbergovým principem neurčitosti.
Ester Krejčí:A ostatní lidé nejsou něco víc?
Nikita Král:Nevím. Možná ano. Ale na to, abych to mohl posoudit, bych je musel lépe poznat.
Ester Krejčí:Možná by stačilo, kdybyste je víc vnímal a věnoval jim pozornost. Třeba se jim díval do očí a tak.
Ester Krejčí:Z jakého důvodu?
Nikita Král:(Trochu se zamyslí.) Když se někomu dívám do očí, nemohu se soustředit na svoje myšlenky. Špatně se mi pak vyjadřuje. Mně se tedy i normálně špatně vyjadřuje, lépe se mi píše, ale když se někomu dívám do očí, je to horší.

Záliby

Programování, informatika, matematika, fyzika, veřejná doprava, hraní si s různými stavebnicemi (většinou se z nich snaží sestavit nějaké pravidelné struktury), šachy.

Četba

Výběr:

  • Miroslav Virius: Jazyky C a C++ : kompletní kapesní průvodce programátora.
  • Miroslav Virius: Pasti a propasti jazyka C++.

Sexualita

Nikita Král je asexuál.

Vztahy

Žádné zvláštní vztahy nenavazuje. Vojtěch Verner má ale podobné zájmy, takže s ním mluví častěji než ostatní. Také si do určité míry rozumí s Tamarou Janů. Pro ostatní spolužáky je většinou značně nepříjemné s ním mluvit (a on z toho také nemá zrovna radost).

V epizodě Aspergerova regrese se pokusil získat přítele, ale když byl v této snaze úspěšný, raději ho zase opustil.