S01E03 Triangulace Astry

Údaje na této stránce vycházejí z pracovní verze epizody a nemusí odpovídat verzi scénáře zveřejněné v knižním vydání.
Triangulace Astry
Scénář
Hudba k titulkům
Nightwish: Ghost Love Score (text)
Předchozí/následující epizoda:
Označení
S01E03
Datum událostí
15., 16. a 21. září 2010
Datum vydání pracovní verze
22. října 2013

Triangulace Astry je třetí epizoda seriálu Ester Krejčí. Severín Srp, profesor biologie, pořádá exkurzi do Bezproudské rokle. Astra po cestě nedodrží stanovená pravidla, a způsobí tak nečekané nepříjemnosti.

Shrnutí epizody

Toto byla třetí epizoda příběhů Ester Krejčí a jejích spolužáků. Moje vinná réva si ve fitness centru dala „aktivní vodu“. Jana Zlomilová jí řekla, že profesor Srp chystá exkurzi do přírody. Moje vinná réva přesvědčila k účasti i Ester Krejčí a probrala s ní a Janou Zlomilovou, čím by se chtěly stát po dostudování.

Astra si před exkurzí nabarvila vlasy na fialovo; Ester Krejčí, Moje vinná révaJana Zlomilová si o tom povídaly. Vojtěch Verner po cestě navrhl profesoru Srpovi inovativní metodu počítání studentů, Barbora Janů se chtěla zastavit u pasoucích se koní a sledovat je. Jana Zlomilová se po cestě pokusila sblížit s Ester Krejčí, ale ta ji odmítla. Astra fotografovala a kvůli neopatrnosti se zřítila ze srázu. Vernerovo lano, kterým se jí Kňour pokusil vytáhnout, se přetrhlo. Moje vinná réva se s Ester Krejčí vydala Astru najít a zachránit. Nalezly ji špinavou a neupravenou, ale jinak v pořádku.

Astra si koupila nový fotoaparát a podle Mojí vinné révy se těšila na další exkurzi. Ester Krejčí položila otázku, proč se někteří lidé nikdy nepoučí. Moje vinná révaEster Krejčí byly vyznamenány za hrdinství ředitelem školy. Ester Krejčí pak poskytla rozhovor školnímu časopisu Horká brambora.

Explikace názvu

Ester Krejčí při hledání Astry zaměřuje její pravděpodobnou polohu pomocí orientačních bodů, což připomíná triangulaci.

Postřehy a zajímavosti

  • K této epizodě byl velký problém vybrat hudbu na pozadí. V první verzi to byla Sacrament of Wilderness od Nightwish, v 2. verzi je to Stand My Ground od Within Temptation, ale ani jedna dobře neodpovídá před­po­klá­da­nému vyznění epizody.
  • Situace na začátku navazuje na Substituci fitness: Moje vinná réva řekla spolužákům, že ve fitness centru nemusela cvičit a měla s Ester Krejčí pizzu.
  • Uroboros je starodávný symbol, který představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku.

Ukázka

Jana Zlomilová:Na Podolí I si spolužáci barvili vlasy spíš na černo, aby lépe zapadli.
Moje vinná réva:To tady si je barví, kdo chce, jak chce.
Ester Krejčí:Pokud jde o můj názor, nejsem zcela proti barvení vlasů, ale musí být vnějším projevem vnitřního přesvědčení, ne jako v případě Astry pouhou součástí úsilí o vytvoření plytké ozdoby zakrývající charakterové nedostatky za účelem lepšího povrchního hodnocení osoby sociálním okolím.
Moje vinná réva a Jana Zlomilová chvilku mlčí. Ester Krejčí očekává, že budou reagovat.
Jana Zlomilová:(Mojí vinné révě:) Na Podolí I jsem měla jednoho spolužáka, kterému se zoufale mastily ruce a jak se pak přehraboval ve vlasech, on byl totiž původně blondýna, ale měl je na černo nějakou levnou čínskou barvou, a jak se v nich přehraboval...

Upoutávka na Horkou bramboru

Existují hadi, co požírají sami sebe?
Kanibal Uroboros – v Horké bramboře!